whatsapp-call
contact-us

השאירו את הפרטים ואנו ניצור עמכם קשר

  זיוף חתימה

  זיוף חתימה על חוזה

  זיוף חתימה על חוזה היא עבירה חמורה שיכולה להיות בעלת השלכות משפטיות משמעותיות. במקרים בהם מדובר בחתימה על חוזה שנויה במחלוקת, ניתן לפנות לגרפולוג משפטי על מנת לתת חוות דעת מומחה על אמיתות החתימה.

  זיוף חתימה על חוזה – בדיקה של גרפולוג משפטי

  במקרה של חשד לגבי זיוף חתימה על חוזה הגרפולוג המשפטי יבחן את המאפיינים הפיזיים של החתימה, כמו גודל וצורת האותיות, המרווח בין המילים והאותיות והלחץ המופעל ליצירת הכתב. הוא יתייחס גם להיבטים הפסיכולוגיים של כתב היד, כמו מהירות ומקצב הכתיבה, והסגנון הכללי של הכתיבה. על ידי השוואה בין החתימה המדוברת לדוגמאות ידועות של כתב ידו של החותם, הגרפולוג המשפטילתת חוות דעת מומחה לגבי אמיתות החתימה. חוות דעת זו יכולה לשמש ככלי הנועד לתמוך או להפריך את הטענות של אחד הצדדים המעורבים.  על ידי שמירה על סטנדרטים מקובלים ושיטות עבודה מומלצות, ומתן חוות דעת אובייקטיבית וחסרת פשרות, הגרפולוג המשפטי יכול לסייע לבית המשפט בקבלת החלטה מושכלת על סמך העובדות והראיות שהוצגו בתיק.

  תהליך הבדיקה

  תהליך זיוף חתימה על חוזה כולל יצירת חתימה שנראית כחתימה של החותם בפועל. ניתן לעשות זאת במגוון שיטות, כמו איתור או העתקת החתימה, או שימוש בחותמת או חתימה אלקטרונית. במקרים בהם יש חשד כי חתימת חוזה מזויפת, ניתן לפנות לגרפולוג משפטי שינתח את כתב היד וייתן חוות דעת מומחה על אמיתותיו. גרפולוגים משפטיים משתמשים במגוון שיטות וטכניקות כדי להעריך את האותנטיות של חתימה על חוזה ולקבוע אם היא זויפה. שיטות אלו כוללות ניתוח השוואתי, הערכת איכות קו, ניתוח פרופורציות, הערכת המשכיות וקצב, התבוננות ברעידות או ברטט, התחשבות במהירות ובספונטניות ובחינה של אינדיקטורים רגשיים המצויים בחתימה.  חתימות מזויפות עשויות להפגין איכות קו לא טבעית או מאולצת, ולחשוף חוסר עקביות עם סגנון הכתיבה הטבעי של החותם האמיתי. במידה ואתם חושדים שבוצע זיוף חתימה על חוזה רצוי לפנות לבדיקה של גרפולוג משפטי. שלף וגוטמן מספקות שירותי גרפולוגיה משפטית מזה שנים ומציעות מגוון שירותי גרפולגיה כגון: אימות חתימות, השוואת מסמכים, זיוף חוזים, זיוף צוואות, זיוף ירושות ועוד.

  זיוף חתימה על חוזה

  זיוף חתימה באמצעות המומחים

  לכל אדם יש צורת חתימה מסוימת המשמשת אותו לחתימה על מסמכים רשמיים. החתימה יכולה להיות תואמת לכתב היד של האדם או שהיא יכולה להיות סוג של שרבוט בצורה שאינה מכילה אותיות מוכרות וברורות. זיוף חתימה יכול להתבצע במגוון מקרים, כמו: אישור מסירה, חתימה על שטר חוב, חתימה על צק ואפילו זיוף צוואות. בדיקה של טענת זיוף חתימה נעשית על ידי מומחים בגרפולוגיה משפטית הנעזרים בידע ובניסיון שלהם וכן בכלים מתקדמים לצורך בדיקת מידת האותנטיו החתימה.

  כיצד מתבצעת בדיקת זיוף חתימה?

  במרבית המקרים כאשר המזייף מכיר את החתימה המקורית של האדם הוא ינסה לחקות אותה. לכאורה יתקבל הרושם כי מדובר באותה חתימה בדיוק, אך מומחה בתחום ידע להבחין בהבדלים הבאים לידי ביטוי במאפיינים קטנים וסמויים שאינם בולטים לעין. כאשר מקבל המומחה מסמך מקורי לבדיקה הוא יכול להיעזר בתאוריות מיוחדות, בכלי מדידה שונים ובתוכנות מחשב על מנת לזהות זיוף חתימה. כלי העבודה העיקרי העומד לרשותו של הגרפולוג הוא מיקרוסקופ שבעזרתו הוא יכול להבחין במאפיינים הסמויים מהעין האנושית. כמובן שעל מנת שהבדיקה תהיה יעילה ומדויקת יש להציג בפני המומחה את המסמך החשוד בחתימה מזויפת ומסמך מקורי עם החתימה המקורית. בעזרת השימוש במיקרוסקופ הגרפולוג המשפטי יוכל להבחין בגילוי הפסקות ברצף ובשטף הכתיבה, גילוי כתמי דיו, בדיקת איכות הקו, גילוי הרמות עט והתחלות חדשות, גילוי מועד החתימה ותיקונים סמויים, גילוי שברים, עיוותים, היסוס ורעד. כל אלה ועוד יבדקו בעת הבדיקה באמצעות המיקרוסקופ וכן בשיטות בדיקה שונות בהן נוקט הגרפולוג המשפטי.

  שימוש בגרפולוג משפטי

  גרפולוגים משפטיים הוכשרו לבחון זיוף חתימה וכתב יד תוך הקפדה על הפרטים הקטנים. יש להם הבנה מעמיקה של הניואנסים העדינים והמאפיינים הייחודיים שמייחדים את כתב היד של כל אדם. על ידי ניתוח דפוסי הקו, לחץ העט, ההטיה, תצורות האותיות ואלמנטים אחרים, הם יכולים לחשוף רמזים נסתרים שיכולים לחשוף אם החתימה היא אמיתית או מזויפת. שלף & גוטמן גרפולוגיה משפטית מספק שירותי אבחון, זיהוי ואימות כתב יד וחתימה בעזרת ארגז הכלים של הגרפולגיה המשפטית. העסק מנוהל על ידי אורית שלף גרפולוגית העוסקת בתחום מעל 23 שנים.

  זיוף חתימה

  זיוף חתימה על מסמך

  זיוף חתימה על מסמך הוא עבירה חמורה הפוגעת בשלמותן של עסקאות משפטיות ואישיות. כשמדובר בחקירת מקרים כאלה, לגרפולוגים משפטיים יש תפקיד מכריע בבחינה ובגילוי חתימות מזויפות. עם המומחיות שלהם בניתוח כתב יד, הם משתמשים במגוון טכניקות כדי לחשוף חוסר עקביות, אי סדרים ואינדיקטורים של זיוף, ובסופו של דבר מסייעים בחתירה לצדק.

  זיוף חתימה על מסמך שיטות בדיקה

  זיוף חתימה על מסמך כרוך בחיקוי או שכפול מכוון של כתב ידו של מישהו אחר כדי לרמות ולהציג מצג שווא של זהותו. גרפולוגים משפטיים מיומנים לזהות מאפיינים מרכזיים של חתימות אמיתיות ולהבדיל ביניהן. המומחיות שלהם מאפשרת להם לבחון היבטים שונים של החתימה ולאתר סטיות המעידות על זיוף. ניתוח השוואתי הוא שיטה בסיסית המשמשת גרפולוגים לבחינת חתימות במקרים של זיוף. על ידי השוואת החתימה הנשאלת אם דוגמאות ידועות או מקוריות של כתב ידו של הפרט, הם מעריכים קווי דמיון, הבדלים וחוסר עקביות. גרפולוגים משפטיים מנתחים בקפידה תצורות אותיות, דפוסי קו, נטייה, גודל, קצב וסגנון כללי כדי לקבוע אם החתימה המדוברת מתיישבת עם כתב היד הטבעי של הכותב או אם יש אינדיקציות לזיוף. הערכת איכות קו היא טכניקה חשובה נוספת המשמשת גרפולוגים משפטיים. הם בוחנים את אופי הקו, הלחץ, המהירות וההיסוסים במשיכות החתימה. חתימות מזויפות מפגינות לעתים קרובות איכות קו לא טבעית או מאולצת, מה שמצביע על חוסר עקביות עם סגנון הכתיבה הטבעי של החותם האמיתי.

  אינדיקטורים רגשיים בעת חתימה

  גרפולוגים מתייחסים גם לאינדיקטורים רגשיים בעת בדיקת זיוף חתימה על מסמך. הם מעריכים אם החתימה משקפת את המצב הרגשי הטיפוסי ואת תכונות האישיות של האדם. זייפנים נאבקים לעתים קרובות לשחזר במדויק את המאפיינים הפסיכולוגיים של החותם האמיתי, מה שמוביל לחוסר עקביות שניתן לזהות על ידי גרפולוג משפטי מנוסה. חשוב לציין שהבדיקה שעורך גרפולוג משפטי משמשת כחוות דעת מומחה וכראיה תומכת. הניתוח שלהם תורם תובנות יקרות ערך לחקירה, והוא בדרך כלל מתווסף על ידי טכניקות אחרות של בדיקת מסמכים משפטיים וראיות נוספות. שלף וגוטמן ניחנים בכישורים ומחויבות ללא פשרות למקצוע ההופכים אותם למומחים אמינים בתחום הגרפולוגיה המשפטית.

  זיוף חתימה על מסמך

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור עמכם קשר

   לכתבות נוספות בתחום

   גרפולוג מומחה

   גרפולוג מומחה הוא איש מקצוע המתמחה בניתוח והשוואה של כתב יד והוא בעל כישורים וידע ייחודיים המאפשרים לו לתת חוות...

   המשך קריאה
   שיטה לזיהוי מסמכים

   גרפולוגים משפטיים, מומחים בניתוח כתב יד, נוקטים בשיטות שונות כדי לזהות ולאמת מסמכים. המומחיות שלהם בבחינת מאפייני כתב יד מאפשרת...

   המשך קריאה
   Skip to content